24 e KOEDIJK (open) Rapid-Toernooi voor 4-tallen

Eerdere toernooien
Hoofdsponsor:
Assurantiekantoor
BUITENDUIN b.v.
Specialist in pensioenen en hypotheken
(Neem contact op met Marjon Wagenaar Tel.: 072-5899545)

Overige Sponsoren:

de tapijtgigant

TEVENS EERSTE RAPIDKAMPIOENSCHAP VOOR
NHSB TEAMS

Op 16 maart 2008 werd het 24e Koedijktoernooi gehouden, voor de eerste keer in combinatie met het Rapidkampioenschap van de Noordhollandse Schaakbond.
Er werd deelgenomen door 44 teams. Het tweede team van Kennemer Combinatie, dat het toernooi combineerde met een trainingskamp in Schoorl, werd Koedijker kampioen rapidschaak en tevens winnaar van de A-Groep (landelijk + promotieklasse NHSB). Daar zal hun eerste team van opgekeken hebben.
In de B-Groep (1e en 2e klasse NHSB) werd Anna Paulowna 1 verrassend winnaar voor favoriet Chess Society en niet-NHSB deelnemer Drienerloo 2. Van Drienerloo 1 ontbreekt in de uitslag ieder spoor. Wellicht waren die gestrand bij Dwingeloo.
In de C-Groep werd Schaakmat 1 kampioen.
Voor alle kampioenen van de NHSB was er een schitterende koe als wisselprijs. Spreekstalmeester bij de prijsuitreiking Gerard van der Graaf benadrukte de esthetische en financiële waarde van de beestjes en verzocht om er uiterst voorzichtig mee om te gaan en ze volgend jaar weer heelhuids mee te nemen.

Er deden zes Koedijker teams mee, waarvan een onder de naam Dubbel Glas. Koedijk 2 maakte de meeste indruk met een keurige twaalfde plaats in de eindrangschikking. Helaas vielen ze daarmee net buiten de prijzen in de B-Groep. Dit was te wijten aan het feit dat het aantal bordpunten wat achterbleef. Willem Punt scoorde een prachtige 5½ uit 7. Dirk Slikker bleef daar met 5 uit 7 niet ver bij achter. Jan van Dam (2 uit 7) en Jan Piersma (1½ uit 7) scoorden jammer genoeg alleen op de belangrijke momenten.
Het was weer een spannende en gezellige zaterdag.
Dank gaat uit naar de organisatoren Gerard van der Graaf, Erik Jostmeijer, Jan Rietveld, Arno Vrins en de automatiseringsmedewerkers Rinus Roskam en Anton Schermer en de sponsoren.

Hans Schoon leidde weer de verloting (alle lootjes uitverkocht!) en zegde meteen zijn medewerking voor volgend jaar toe.
De hoofdprijs (22 inch TFT breedbeeldscherm) werd gewonnen door Koedijkvoorzitter Arno Vrins! Ik zou zeggen Arno: “Laat het snoer er aan, stop hem in een doos en hij kan volgend jaar zo weer in de verloting”.

De eindstanden:

Totaalstand na zeven ronden
plts plnr   team               poule  gem rat  matchp  bordp     wp      sb 
1     8  Kennemer Comb 2         A      2000     12     21.5     59     49.0 
2     3  DSC Drachten            A      2036     12     18.5     64     54.0 
3     1  Purmerend 1             A      2066     11     21.5     67     51.0 
4     7  Kennemer Comb 1         A      2050     10     20.5     65     41.0 
5     2  Waagtoren 1             A      2060     10     18.0     66     43.0 
6    14  Anna Paulowna 1         B      1749     10     15.0     59     39.5 
7     5  Santpoort1              A      1900     10     15.0     57     36.0 
8    11  Chess Society 1         B      1881     9      18.0     53     29.5 
9     9  Aertswoud 1             A      1850     9      17.5     63     38.0 
10   16  Drienerloo 2            B      1717     9      17.5     43     20.5 
11   18  Fakadak                 B      1721     9      15.5     59     34.5 
12   12  Koedijk 2               B      1764     9      14.0     52     27.5 
13   17  Strandloper 1           B      1870     8      17.0     54     24.0 
14   10  Heerhugowaard 1         B      1859     8      17.0     54     22.0 
15   24  Schaakmat 1             C      1713     8      17.0     50     25.0 
16   43  Caissa                  C      1600     8      16.5     49     24.0 
17    4  Purmerend 2             A      1831     8      16.0     53     28.0 
18   22  Volendam 1              B      1700     8      16.0     52     24.0 
19   15  Krommenie 1             B      1735     8      14.5     62     28.0 
20   28  Waagtoren 2             C      1621     8      12.5     48     20.0 
21   23  Vredeburg 1             C      1724     7      14.0     56     25.5 
22   44  Schaaklust              B      1600     7      12.5     51     20.0 
23   13  Koedijk 1               B      1762     6      14.0     51     16.0 
24    6  Sjohc                   A      1500     6      13.5     50     18.5 
25   21  Opening '64 1           B      1577     6      13.5     50     16.0 
26   25  Oppoos                  B      1690     6      12.5     44     12.0 
27   40  Magnus 1                C      1253     6      12.5     40     15.5 
28   35  Manchesster United      C      1400     6      12.5     37     11.0 
29   19  Bakkum 1                B      1711     6      12.0     54     15.0 
30   29  Koedijk 5               C      1609     6      12.0     50     17.0 
31   39  Heerhugowaard 3         C      1278     6      11.5     37     14.0 
32   30  DJV 1                   C      1604     5      12.5     41     10.0 
33   26  Damkampioenen           C      1672     5      12.0     42     12.0 
34   42  Kennemer Comb 3         C      1600     5      11.5     39     10.5 
35   38  Opening 64 3            C      1282     5      11.5     37     10.0 
36   32  Voor schut              C      1534     5      11.5     36     11.0 
37   20  Kijk uit 1              B      1676     5      11.0     47     11.0 
38   31  Oppomania               C      1601     5      11.0     40     11.5 
39   34  Opening 64 2            C      1526     5      11.0     34     7.5 
40   33  Koedijk 4               C      1531     5      10.0     45     10.5 
41   27  Koedijk 3               C      1625     4      10.5     45     10.5 
42   41  Opening 64 4            C      1039     3      9.5      29     3.5 
43   37  Heerhugowaard 2         C      1307     3      8.5      35     3.5 
44   36  Dubbel Glas             C      1371     1      6.0      37     1.5 
A-Groep
plts plnr   team               poule  gem rat  matchp  bordp     wp      sb 
1     8  Kennemer Comb 2         A      2000     12     21.5     59     49.0 
2     3  DSC Drachten            A      2036     12     18.5     64     54.0 
3     1  Purmerend 1             A      2066     11     21.5     67     51.0 
4     7  Kennemer Comb 1         A      2050     10     20.5     65     41.0 
5     2  Waagtoren 1             A      2060     10     18.0     66     43.0 
6     5  Santpoort1              A      1900     10     15.0     57     36.0 
7     9  Aertswoud 1             A      1850     9      17.5     63     38.0 
8     4  Purmerend 2             A      1831     8      16.0     53     28.0 
9     6  Sjohc                   A      1500     6      13.5     50     18.5 
B-Groep
plts plnr   team               poule  gem rat  matchp  bordp     wp      sb 
1    14  Anna Paulowna 1         B      1749     10     15.0     59     39.5 
2    11  Chess Society 1         B      1881     9      18.0     53     29.5 
3    16  Drienerloo 2            B      1717     9      17.5     43     20.5 
4    18  Fakadak                 B      1721     9      15.5     59     34.5 
5    12  Koedijk 2               B      1764     9      14.0     52     27.5 
6    17  Strandloper 1           B      1870     8      17.0     54     24.0 
7    10  Heerhugowaard 1         B      1859     8      17.0     54     22.0 
8    22  Volendam 1              B      1700     8      16.0     52     24.0 
9    15  Krommenie 1             B      1735     8      14.5     62     28.0 
10   44  Schaaklust              B      1600     7      12.5     51     20.0 
11   13  Koedijk 1               B      1762     6      14.0     51     16.0 
12   21  Opening '64 1           B      1577     6      13.5     50     16.0 
13   25  Oppoos                  B      1690     6      12.5     44     12.0 
14   19  Bakkum 1                B      1711     6      12.0     54     15.0 
15   20  Kijk uit 1              B      1676     5      11.0     47     11.0 
C Groep
plts plnr   team               poule  gem rat  matchp  bordp     wp      sb 
1    24  Schaakmat 1             C      1713     8      17.0     50     25.0 
2    43  Caissa                  C      1600     8      16.5     49     24.0 
3    28  Waagtoren 2             C      1621     8      12.5     48     20.0 
4    23  Vredeburg 1             C      1724     7      14.0     56     25.5 
5    40  Magnus 1                C      1253     6      12.5     40     15.5 
6    35  Manchesster United      C      1400     6      12.5     37     11.0 
7    29  Koedijk 5               C      1609     6      12.0     50     17.0 
8    39  Heerhugowaard 3         C      1278     6      11.5     37     14.0 
9    30  DJV 1                   C      1604     5      12.5     41     10.0 
10   26  Damkampioenen           C      1672     5      12.0     42     12.0 
11   42  Kennemer Comb 3         C      1600     5      11.5     39     10.5 
12   38  Opening 64 3            C      1282     5      11.5     37     10.0 
13   32  Voor schut              C      1534     5      11.5     36     11.0 
14   31  Oppomania               C      1601     5      11.0     40     11.5 
15   34  Opening 64 2            C      1526     5      11.0     34     7.5 
16   33  Koedijk 4               C      1531     5      10.0     45     10.5 
17   27  Koedijk 3               C      1625     4      10.5     45     10.5 
18   41  Opening 64 4            C      1039     3      9.5      29     3.5 
19   37  Heerhugowaard 2         C      1307     3      8.5      35     3.5 
20   36  Dubbel Glas             C      1371     1      6.0      37     1.5