Toernooiwebsite

Klasseringen "Koedijkers"
Verslag door Ronald Kamps
Totaalstand

Echternacher Open 2011 ( am 18. und 19. Juni 2011)

Rangliste nach der 9.Runde:
     Koedijkgerelateerden:
Rang Teilnehmer             Tite  TWZ    At Verein/Ort       Land Punkte PktSu GegWrt
121. Kamps, Ronald                1721      Schaakgroep Koe   NED   5     21½   1787
132. Buter, André                 1846      Schaakgroep Koe   NED   4½    26    1847
143. Jostmeijer, Erik             1921      Drienerlo         NED   4½    23    1771
149. Roomer, Paul                 1906      Schaakgroep Koe   NED   4½    22½   1731
191. Hettema, Jan                 1526      Schaakgroep Koe   NED   4     17½   1676
221. Folkertsma, Peter            1584      Oppositie Heilo   NED   3½    15½   1658
239. Fokken, Willem               1356      Schaakgroep Koe   NED   3     13    1598

Verslag van Ronald Kamps (Het is allemaal de schuld van Ronald Kamps...):

     Over EHEC, Epo, Wielrenners en schaken Kortom een gezellig weekend Echternach
Vrijdag 17 juni, reden Erik J, Willem F en Jan H om kwart over 10 voor mijn deur, wat bleek had die on verlate Kamps, een verwarmingsmonteur binnengelaten, 10 penitenties later en overladen met schandepraat door mijn mede reizigers, waar ongetwijfeld door deze of gene, nog een boekje open gedaan word, togen wij naar Monschau Belgie.
De heenreis duurde al met al 20 minuten langer, Chauffeur Paul Roomer, belde bij kilometerpaal 257,1 maar eens op waar die langzame oude slakken bleven, ter informate kilometerpaal 257,1 bevind zich een goede 20 kilometer voor de afslag Maastricht, richting Duitsland.
Top Chauffeur Erik Jostmeijer, maakte zich geen zorgen, Kamps had hij genoeg gestraft een verwarmingsmonteur op de vertrekdag nou die moest voortaan maar verzet worden zo'n afspraak, waar van akte! Die Roomer zou hij wel bijhalen met zijn rijcapaciteiten. Heel zuidelijk Nederland al wat belgen en Duitsers in die contreien dachten daar duidelijk anders over, ook chauffeur Erik diende in de meute auto's aan te sluiten. Ergens in de grensgebieden, Belgie, Luxemburg, Duitsland, maar weer contact gezocht met Paul, onze KPN abonnementen op de telefoons maakten over uren, gezien alle noodzakelijke smsjes, dat bellen van uit die buurt 46 euro cent per minuut kost.
Uiteindelijk kwamen wij aan in het schilderachtige Monschau België, met een prachtig bier museum en een schitterende omgeving, hier werden de eerste biertjes genuttigd.
Besloten werd het was rond half 4 's middags, we rijden door naar Irrel, waar zich op Willem Fokken en André Buter na ons bekende Echternach Hotel bevond. Let wel Irrel ligt in Duitsland en Echternach in Luxemburg, verschil 7 kilometer.
Via een prachtige binnendoor route, keurig aangegeven door de moderne auto van Erik, reden we door een schitterend landschap van Bergen en dalen met pittoreske huizen, boerderijen, kerken, kroegen, om via Prüm, eerder bij het hotel te komen, Paul had een stuk autobaan genomen en kwam een aantal minuten later met André B en Peter F, al jaren onze trouwe gastspeler uit Heiloo.
Elk schaak weekend, zeker met Ronald Kamps, heeft zijn avonturen. Willem Fokken en ik die een kamer deelden, kregen eerst kamer 206 aangewezen naar wij dachten! Ronald Kamps opgegroeid in de tijd van Aage M, zonder thermische lans, maar wel met sloten kraker capaciteiten, kwam moeiteloos in kamer 206.
Een schitterende kamer werd ons deel dachten Willem en ik! Vreemd was echter wel dat er zich nog kleren en ander soort spullen zich in die kamer bevonden.
Beneden ondertussen was een Limburgs wiel ren gezelschap gearriveerd, waar van 1 in het Limburgs melde a wel, wij hebben vreemde spullen op de kamer! We hadden geen eens Arno als tolk! Maar verstaan deed ik het wel!
Nog bonter werd het! Toen Willem naar de bewuste kamer ging! Met prachtig extra bed en 2 persoon bed.
Ondertussen waren er waslijnen gespannen, hingen er wielren shirtjes en broeken, dit klopte niet!
De hotel manager en ik gingen naar boven, op de vraag hoe ik in kamer 206 was gekomen moest ik het antwoord schuldig blijven, ik zal het onderzoeken op zoekuwtalent.nl. Enfin wij hadden kamer 204 achteraf, moesten naast elkaar slapen, heel wat minder geriefelijk dus! Dit bracht heel wat consternatie!
Met welke sleutel kon je op welke kamer?! Wie kon wie op een ongewenst bezoek vereren? Bij de GGZ rekenden ze zich al rijk weer een stel van die gestoorde Koedijkers, die een weekend in het buitenland geweest waren.
Het sleutelverhaal blijft hierbij! Schakers houden zich voor al bezig met schaken en met wielrennen????!!! Echter dan lieg ik! De discussie onder ons ontstond, hoe konden die Limburgse wielrenners zo luidruchtig zijn? Epo?! De overeenkomst waar we uiteindelijk uitkwamen was dat schakers en wielrenners, hun hobbies moeten uitoefenen met Epo  en sommigen aangevuld met wat EHEC, wat in Duitsland, Nederland en dat weekend van horen van ook in Frankrijk aanwezig bleek!
Van te voren was er een mail rond gegaan geen rauwkost eten in Duitsland! Dissident! Ronald Kamps die uitgaat van het gezonde bewustzijn van een hotel eigenaar, in het geheugen! Ooit een doodzieke reisgenoot in een heel wat bontere vakantie op Texel, door een zeer enge voedselvergiftiging!
Enfin u denkt maar! Bij het schrijven van dit stuk was hij het zich nog bewust!
De nacht slapen naast een clubgenoot van het zelfde geslacht, een te hard bed (niet je eigen bed), als Nederlander moet je kunnen zeiken, want anders krijg je in ons land geen verblijfsvergunning!
De volgende morgen stonden dus de nodige stramme ouder wordende lichamen op.
De ontbijtzaal was gründlich, zo als wie immer in Duitsland. De avond er voor hadden André en ik ook nog meerdere veldslagen uitgevochten, 5 minuten per persoon om wat recht te zetten, betreffende de 5 minuten partijen van de dinsdag er voor, het eindigde in een onbeslist, 2 – 2 meen ik en we konden er mee leven, zo hoort het ook!
Om half 10 iets eerder waren wij in Echternach Grootmeesters internationale meesters, Fidemeesters,+de wat gemiddelde betere schaak knoeiers, waaronder ons zelf stroomden te samen!
Om kwart voor 11 zaten wij achter de borden, het lot had mij gepaard aan een Zwitserse 2200 schaker, ik speelde veel te vroeg d5 in een Rob Heijink Siciliaan, onder het mom van na mij de zondvloed!
Deze dag kwamen de eerste overvloedige buien!
Score deze ronde Erik en Paul 1, Jan en Peter ½, Willem en ik een 0. Paul en Erik waren deze ronde gekoppeld aan een op papier wat mindere tegenstander, gezien hun hoge FIDE Elo, echter Paul had voor al zeer veel moeite om een lastig klein jongetje te verschalken,, tja sommigen kunnen het al vroeg he!
Laat ik vooral het toernooi algemeen beschouwen, dat niet Ronald Kamps de boventoon voert!
Wij met zijn zevenen deden het naar vermogen, in ronde 3,4 en 5 bevolkten André, Paul en Erik de glazen zaal, André vestigde het Koedijkrecord van 4 ronden in de glazenzaal bij de grootmeesters en andere titelhouders!
Jan Hettema kreeg bijna die hele dag 2000 en 1900 spelers te bestrijden en Jan deed dit naar vermogen, niet slecht! Alleen het betaalde slecht uit! In ronde 5 slaagde Jan er in om van ½ punt, anderhalf punt te maken. Peter eindigde op 1, André op 3, Paul op 2, Erik op 2,5, ondergetekende op 2,5 en Willem op 1.
Vermeldenswaardig is dat André een fraai eindspel niet kon winnen van een 2000+ speler, 's avonds zetten André en ik de stelling op Dame wee pionnen Koning tegen Koning Dame pion voor zijn tegenstander, samen vonden André en ik de winst, waarbij André ook nog een eerdere winst miste.
Die nacht sliepen wij wat rustiger, ik niet volgens Willem, echter de volgende dag stonden wij een stuk beter op.
 Na het uitchecken in Irrel, togen wij bepakt en bezakt naar Echternach, het lot paarde mij aan Erik!
Welgeteld 10 minuten duurde de Drienerloo/ koedijk derby remise,Willem Fokken gaf prima schaakles aan het jongetje dat het Paul in ronde 1 nog zo moeilijk had gemaakt, onderwerpen, verdediging van de koning en 2 pionnen op de zesde rij winnen het van de toren, ook Jan won, Paul remise, evenzo André!
Met Peter in het vogelgambiet van de Siciliaan aldus Peter 1 e4 – c5 2. b4 what else voor de insiders!
Speelde Peter het lang aardig, echter zijn tegenstander dankte de winst aan een betere koning, wel genoot ik van de immer prachtige techniek van Peter, die kocht daar niets voor een 0 spoel je door de wc! Helemaal mee eens!
De volgende ronde snapte ik weer eens niets van de Morra, neem extra les bij Pim, Erik kon een sterk jong jongetje niet omver krijgen, het werd remise, Paul en Willem wonnen waar van de laatste zijn beoogde score bereikte 3 punten! André speelde op fraaie wijze een stugge Duitser van het bord, Jan won en Peter weet ik even niet! Tussenstand André 4, Paul en Erik 3,5 Jan, Willem en Ronald 3, Peter 2,5.
De volgende ronde won ik van een belg van Italiaanse komaf, Paul remise, André en Erik evenzo, Jan verloor een totaal gewonnen staande partij van een Franse 1900 tegenstander, godsamme de krake schalde ik door de zaal en dan is het lekker als de helft je niet verstaat. Jan moest even behoorlijk bijkomen, ik mocht hier in wat helpen.
André aan de 4,5 50 %, alles of niets zei André voor ronde 9 en genoot van zijn bier, peter Folkertsma viel ons namaak huilend op de schouder 2,5 uit 8 dat mocht toch niet Willem ook ongelukkig verliezend deze ronde.
De laatste ronde bracht mij oud Nederlands kampioene Ada van der Giessen, uit de tijd van de ongenaakbare Corry Vreeken, dit bezorgde mij wat hartklopingen, niet door de zeker niet onsoortig uitziende Ada, overigens even oud als ik, (Niet helemaal zeker, dit ter zijde) maar ze was oud Nederlands kampioene, Ada speelde een soort grandprix Siciliaan, met wat Leningrader invloeden, eigenlijk trakteerde zij mij maar op 1 nieuwtje een zeer giftige pion op g4, ondersteund door pion h3.
Daar tegenover kreeg ik zo maar prachtige loper lijnen, richting haar koning, via b7 en d4, even goed gepauzeerd, want mijn hart bonkte, winnen van een Nederlandse kampioene??!!  daarna speelde ik de stelling geweldig uit! Ada liep on dek baar mat, dit alles binnen een half uur, complimenten van de Koedijkers te over en ik geloofde het nog steeds niet! 5 punten mijn gedurfde beoogde resultaat en hoe!! Erik en Paul op 4,5 jan won op 4, Willem verloor en op 3, André en peter Folkertsma speelden nog, André verloor 4,5 dus! Ik dit toernooi de beste Koedijker voor wat het waard is 5 punten, Peter wisselde na langdurige strijd de rode lantaarn in voor Willem. Hoezo oud en niet meer kunnen! Dat liet Peter ons in het wegrestaurant in de buurt van Brussel nog even weten! Vanaf hier scheidden onze wegen en togen wij richting onze huizen.
Het was weer heel vermakelijk de volgende halte is hopelijk Goch! Iedereen een prettige schaakvakantie tot in Augustus.

Klasseringen "Koedijkers"
Verslag door Ronald Kamps
Totaalstand

     Totaalstand:
Rang Teilnehmer             Tite  TWZ    At Verein/Ort       Land Punkte PktSu GegWrt
1.   Khenkin, Igor           GM   2620      Echternach        GER   8     41½   2306
2.   Fridman, Daniel         GM   2661      Dudelange         GER   7½    41    2376
3.   Istratescu, Andre       GM   2623      Echternach        ROU   7½    40½   2344
4.   Zatonskih, Anna         IM   2537   w                    USA   7½    38    2213
5.   Fedorchuk, Sergey       GM   2654      Eynatten          UKR   7     40    2328
6.   Feller, Sébastien       GM   2660      Differdange       FRA   7     39½   2350
7.   Dgebuadze, Alexan       GM   2521                        BEL   7     39    2315
8.   Milov, Leonid           IM   2525      Noris-Tarrasch    GER   7     38½   2283
9.   Jansa, Vlastimil        GM   2518                        CZE   7     38½   2262
10.  David, Alberto          GM   2593      Lutèce Echecs     LUX   7     37½   2220
11.  Sumets, Andrey          GM   2579                        UKR   7     37½   2217
12.  Lalic, Bogdan           GM   2469                        CRO   7     37½   2189
13.  Jankovic, Alojzij       GM   2573                        CRO   7     37½   2165
14.  Boidman, Yuri           IM   2445      Echternach        GER   7     37    2233
15.  Hammes, Michael         IM   2391      Eynatten          GER   7     36    2137
16.  Berend, Elvira         wGM   2319   w  Dudelange         LUX   6½    36½   2231
17.  Wiedenkeller, Mic       IM   2452      Echternach        LUX   6½    36½   2211
18.  Serban, Vlad                 2296      Smashing Pawns    LUX   6½    35    2143
19.  Morawietz, Dieter       IM   2432      Klub Kölner SF    GER   6½    35    2134
20.  Taddei, Benoit          FM   2300      Ettelbruck        FRA   6½    35    2108
21.  Commercon, Simon             2168      SG Kaiserslaute   GER   6½    34    2063
22.  Weber, Jean-Marie            2196      Dommeldange-Beg   LUX   6½    34    2052
23.  Rizovic, Sefcet              2022                        SRB   6½    31    2058
24.  Stern, Geoffrey              1952      Bonnevoie         LUX   6½    27½   1882
25.  Körholz, Ludger         IM   2257      Echternach        GER   6     35    2166
26.  Wagener, Claude         FM   2252      Echternach        LUX   6     35    2161
27.  Prizker, Boris               2276      Echternach        GER   6     34½   2087
28.  Grecuccio, Nicola            2181      Houthalen-Oost    BEL   6     33½   2112
29.  Trauth, Michael              2198      Echternach        GER   6     33½   2059
30.  Barthel, Ansgar              2194      Differdange       GER   6     33    2104
31.  Limberg, Matthias            2215      SW Oberhausen     GER   6     33    2054
32.  Hall, John                   2205      Alwoodley         ENG   6     33    2050
33.  Korman, Maxim                2211      Differdange       GER   6     33    2004
34.  Limberg, Martin              2109      SW Oberhausen     GER   6     32    2023
35.  Lalau, Alexandre             2072      Fourmies          FRA   6     32    1948
36.  Jeitz, Christian             2173      Differdange       LUX   6     31½   2033
37.  Johann, Christof             2202      SK Frankenthal    GER   6     31½   2000
38.  Schroer, Klaus               2029      TV Borken         GER   6     31    1915
39.  Faber, Hugo                  2061      Helmond SC        NED   6     30½   1985
40.  Gesing, Felix                1976      SG Turm Raesfel   GER   6     30    1990
41.  Resnjanskij, Deni            2134                        GER   6     30    1936
42.  Meertens, Martin             2172      Klub Kölner Sch   GER   6     30    1887
43.  Weiss, Frederic              2062      Esch              FRA   6     29½   1937
44.  Schmitz, Heinrich            1991      SV Welper 1922    GER   6     29½   1928
45.  Gorse, Gérard                2073      Colmar            FRA   6     29½   1876
46.  Aghabekyan, Liana            2083   w                    ARM   6     29    1798
47.  Pimenta, Antonio             1999      Dommeldange-Beg   POR   6     29    1765
48.  Hardt, Bernd                 1981      VfR-SC Koblenz    GER   6     28½   1866
49.  Hodzic, Elvir                1700      Perlé             SRB   6     28    1911
50.  Kocur, Marc                  1855      Philidor Genk     BEL   6     26½   1825
51.  Ackermann, Robi              2071      Dudelange         LUX   6     26½   1764
52.  Schmidt, Waldemar            1880      Kettig            GER   6     26    1805
53.  Van Leent, Dimitr       FM   2184      SG Amersfoort     NED   5½    32½   2073
54.  Mossong, Hubert         FM   2146      Dudelange         LUX   5½    31½   2002
55.  Gehrke, Rolf                 2087                        GER   5½    31½   1995
56.  Thalwitzer, David            2174      SG Porz           GER   5½    31    2031
57.  Thirion, Marcel              2140      Herve             BEL   5½    31    1955
58.  Sauvage, Eric                2053      666               BEL   5½    30½   1911
59.  Lares, Harald                2088      SG Kaiserslaute   GER   5½    30    2014
60.  Kaber, Claude                2128      Turm a Sprénger   LUX   5½    30    1995
61.  Barzen, Pascal               1995      SG Reil-Kinheim   GER   5½    30    1954
62.  Smits, Benjamin              1875      DSC Delft         NED   5½    29½   1942
63.  Cerasi, Umberto              2007      Dommeldange-Beg   ITA   5½    29½   1813
64.  Henris, Luc             FM   2178      Dommeldange - B   BEL   5½    28½   1963
65.  Peeters, Tim                 1995      Rokade Westerlo   BEL   5½    28½   1943
66.  Audin, Thierry               2040      Fourmies          BEL   5½    28½   1884
67.  Schmerwitz, Reinh            1895      Lasker Köln       GER   5½    28    1968
68.  Van Gils, Martin             2039      Almere            NED   5½    28    1864
69.  Daces, Philippe              2009      Amay              BEL   5½    28    1760
70.  Iasman, Inna                 1998   w                    FRA   5½    27½   1921
71.  Beckmann, David              2011      TV Borken         GER   5½    27½   1844
72.  Nägele, Hans-jürg            1869      Schwaikheim e.V   GER   5½    27    1918
73.  Kessler, Andreas             2167      SG Reil-Kinheim   GER   5½    27    1902
74.  Horn, Peter                  2157                        GER   5½    27    1868
75.  Ludy, Klaus                  2084      SC Pirmasens      GER   5½    27    1829
76.  Beltman, Guus                1780      SG Amersfoort     NED   5½    25½   1962
77.  Batkic, Nejib                1722      Nordstad          LUX   5½    21½   1692
78.  Smit, Maarten                2008      Helmond SC        NED   5     30½   1931
79.  Muller, Guy                  1943      Schifflange       LUX   5     30    1991
80.  Magar, Johannes              2088      Dillingen-Siers   GER   5     30    1949
81.  Atanasiu, Nicolae            2012      Anderlecht        BEL   5     30    1943
82.  Schumacher, Helmu            2053   *  Eynatten          BEL   5     29½   1846
83.  Lenaerts, Lennert            1867      Schaakclub Phil   BEL   5     29    1966
84.  Giorgetti, Cyril             1947      Perlé             FRA   5     29    1962
85.  Silvain, Thierry             1994                        FRA   5     28    1959
86.  Fasselt, Hendrik             1830      SG Turm Raesfel   GER   5     28    1931
87.  Van der Ven, Char            1914      Voorschoten       NED   5     27    1922
88.  Both, Gert                   1949      Voorschoten       NED   5     27    1858
89.  Kruijf, Caspar               2015      Almere            NED   5     27    1828
90.  Braas, Patrick               1848      Echternach        LUX   5     27    1821
91.  Bergemann, Martin            1877      Echternach        GER   5     26½   1920
92.  Monaville, Guy               2145      Perlé             BEL   5     26½   1906
93.  Van Boxtel, Danni            1864      Helmond SC        NED   5     26½   1882
94.  Ludewig, Robert              1901      Bettembourg       LUX   5     26½   1880
95.  Cillen, Jeroen               1892      Houthalen-Oost    BEL   5     26½   1811
96.  Densing, Gerd                1834      SC Jünkerath eV   GER   5     26½   1806
97.  Gärtner, Michael             1985      SC Einrich        GER   5     26    1843
98.  Riekenbrauk, Joer            1927      SV Dinslaken 19   GER   5     26    1815
99.  Kruis, Ruud                  1939      Dommeldange Beg   NED   5     26    1781
100. Wilger, Frank                2085      Echternach        GER   5     25½   1811
101. Brömmel, Chris               1850      SG Turm Raesfel   GER   5     25½   1762
102. Erkic, Ratko                 1891      Schwaikheim e.V   GER   5     25    1832
103. Murzynski, Roman             1680      Luxembourg 1915   LUX   5     25    1825
104. Vanhamme, Patrick            1879      Brussels Chess    BEL   5     25    1805
105. Hoffmann, Roger              2060      Nordstad          LUX   5     25    1780
106. Jennewein, Norber            1863      SC Fehrbach       GER   5     25    1769
107. Hilarius, Sander             2088      Voorschoten       NED   5     24½   1775
108. Gorts, Sven                  1902      SC Noorderwijk    BEL   5     24½   1713
109. Murariu, Nicky               2051                        GER   5     24    1802
110. Jadin, Yves                  1802      Dudelange         LUX   5     24    1759
111. Greifenberg, Dani            1697      SG Turm Raesfel   GER   5     23½   1844
112. Vollmer, Marcel              1644      Schwaikheim e.V   GER   5     23½   1721
113. Neuman, Carlo                1894      Perlé             LUX   5     23½   1705
114. Gertz, Berthold              1975      Bad Marienberg    GER   5     23    1837
115. Lockwood, Bill               1893      Thionville        FRA   5     23    1682
116. Verellen, Jef                1814      Rokade Westerlo   BEL   5     23    1595
117. Sennema, Remy                1731      SG Amersfoort     NED   5     22½   1884
118. Biryukov, Alice              1720   w  Differdange       LUX   5     22½   1787
119. Buzila, Gheorghe             1738      SC Noorderwijk    BEL   5     22    1826
120. Schroeder, Stefan            1668      VfR-SC Koblenz    GER   5     22    1776
121. Kamps, Ronald                1721      Schaakgroep Koe   NED   5     21½   1787
122. Hauer, Andreas               1998      Gambit 89 Saarb   GER   5     21    1613
123. Hitzges, Lothar              999                         GER   5     20    1765
124. Van der Merwe, Pe            1790      Oosten-Toren Am   NED   5     19½   1695
125. Schleck, Viktor              1782      SF Wirtzfeld      BEL   5     18½   1651
126. Schwab, Patrick              1876      Nordstad          LUX   4½    28    1982
127. Wallhof, Dieter              2000   *  SV Welper 1922    GER   4½    28    1881
128. Stull, Norbert               2081      Differdange       LUX   4½    27½   1823
129. Holl, Michael                1830      SW Oberhausen     GER   4½    27    1921
130. Van Drie, Rik                2046      Schaakverenigin   NED   4½    27    1896
131. Salentiny, Eric              1935      Perlé             LUX   4½    26½   1799
132. Buter, André                 1846      Schaakgroep Koe   NED   4½    26    1847
133. Oskam, Caspar                1749      SG Amersfoort     NED   4½    25½   1984
134. Dubocage, Claude             1967      Fourmies          FRA   4½    25    1849
135. Gendarme, Pierre             1821      Herve             BEL   4½    25    1753
136. Lukas, Hubertus              1810      SC Turm Siersbu   GER   4½    25    1671
137. Pütter, Pascal               1965      SW Oberhausen     GER   4½    24½   1803
138. Gouma, Ronald                1927      SV Paul Keres     NED   4½    24½   1687
139. Milanovic, Milan             1761      Nordstad          LUX   4½    23½   1829
140. Lucifora, Nicolas            1850      Perlé             BEL   4½    23½   1691
141. Böcker, Jürgen               1698      SW Oberhausen     GER   4½    23    1928
142. Klein, Robert                1665      SW Oberhausen     GER   4½    23    1831
143. Jostmeijer, Erik             1921      Drienerlo         NED   4½    23    1771
144. Van Doggenaar, Ha            1795      Oosten-Toren Am   NED   4½    23    1623
145. Bellens, Steven              1749      Rokade Westerlo   BEL   4½    22½   1906
146. Lopez Popov, Ivan            1668      Echternach        LUX   4½    22½   1867
147. Achen, Denis                 1671      Anderlecht        LUX   4½    22½   1805
148. Vausort, André               1904      Lasne-Waterloo    BEL   4½    22½   1752
149. Roomer, Paul                 1906      Schaakgroep Koe   NED   4½    22½   1731
150. Hasani, Driton               1729      Bonnevoie         LUX   4½    22    1843
151. Van Stiphout, Mar            1766      Eynatten          BEL   4½    22    1775
152. Kuckelkorn, Jörg             1798      SW Oberhausen     GER   4½    22    1655
153. Van der Velde, Sy            1751      SG Amersfoort     NED   4½    20½   1782
154. Hubert, René                 1571      666               BEL   4½    20½   1733
155. Kaizer, Bert                 1788      Oosten-Toren Am   NED   4½    20    1667
156. Kessler, Lucien              1757      Esch              LUX   4½    19½   1782
157. Braekmans, Geert             1774      Noorderwijk       BEL   4½    18½   1727
158. Szigetvari, André            1782      CRELEL            BEL   4½    18    1676
159. Dierckx, Jeff                1670                        BEL   4½    18    1629
160. Cosic, Mehmedalij            1674      Nordstad          LUX   4½    18    1569
161. Duijm, Marcel                1533      Oosten-Toren Am   NED   4½    16    1710
162. Wambach, Patrick             1773      Echternach        GER   4     24½   1950
163. Heylen, Joris                1858      SC Noorderwijk    BEL   4     23½   1777
164. Thirion, Jean-Fra            1794      Herve             BEL   4     23    1541
165. Hofman, Richard              1500                        NED   4     22½   1861
166. Verschoor, Patric            1556      SG Amersfoort     NED   4     22½   1781
167. Chalabi, Khaled              1615      Differdange       LUX   4     22    1942
168. Laeremans, Louis             1466                        BEL   4     22    1849
169. Kremer, Nadine               1669   w  Dudelange         LUX   4     22    1753
170. Van de Kimmenade,            1720      Helmond SC        NED   4     21½   1731
171. Nover, Jens                  1722      SW Oberhausen     GER   4     21    1828
172. Sorras, Alex                 1906      Bonnevoie         LUX   4     21    1666
173. Bakels, Rob                  1651      Helmond SC        NED   4     20½   1756
174. Zilles, Paul                 1834      Eynatten          BEL   4     20½   1570
175. Forster, Manfred             1472      SC 1926 Bendorf   GER   4     20    1821
176. Bongers, Erik                1787      Voorschoten       NED   4     20    1799
177. Heintze, Sven                1515      SW Oberhausen     GER   4     20    1787
178. Demazy, Kevin                1716      Steinfort         BEL   4     20    1752
179. Van der Giessen,             1978   w  Almere            NED   4     20    1724
180. Visser, Anton                1996      SC Hoogland       NED   4     19½   1746
181. Reiter, Michael              1719      SV Hilden 1922    GER   4     19½   1712
182. Boyarchenko, Vlad            1670   w  Differdange       LUX   4     19    1795
183. Rosenberger, Udo             1754      Sk Gan Algeshei   GER   4     19    1680
184. De Vet, Sylvin               1634      Rokade Westerlo   BEL   4     19    1672
185. Scholtes, Theo               1558      Esch              LUX   4     18    1670
186. Mengel, Michael              1580      Niederfischbach   GER   4     18    1642
187. Steil, Raymond               1718      The Smashing Pa   LUX   4     18    1621
188. Thierry, Rein                1654      Leithen           NED   4     17½   1732
189. Montforts, Ton               1635      Maaslandse Scha   NED   4     17½   1723
190. Robinson, Roland             1748      Helmond SC        NED   4     17½   1705
191. Hettema, Jan                 1526      Schaakgroep Koe   NED   4     17½   1676
192. Vissers, Nico                1471      SV ODI            NED   4     17½   1618
193. Bishop, Peter                1780      Smashing pawns    LUX   4     17½   1587
194. Evers, Jos                   1700      Almere            NED   4     17    1586
195. Leonhard, Herbert            1581      SC 1920 Dudweil   GER   4     17    1580
196. Trinh, Khoa                  1496      SW Oberhausen     GER   4     16    1686
197. Könitz, Wilfried             1438      SW Oberhausen     GER   4     16    1586
198. Frans, David                 1349                        BEL   4     15½   1694
199. Nierhaus, Robin              1461      SW Oberhausen     GER   4     15½   1616
200. Berker, Daniel               1000      SK Altenkirchen   GER   4     15    1582
201. Neyens, François             1602      Steinfort         LUX   4     15    1424
202. Wilwert, Loris               1273      Differdange       LUX   4     14    1626
203. Moris, Jos                   1603      SC Noorderwijk    BEL   4     13    1423
204. Frederiksen, Jens            1876      Caissa Woluwé     DEN   3½    22½   1758
205. Maessen, Roy                 1648      Ultimo Vero       NED   3½    21½   1829
206. Niebaum, Karl                1912   *  SV Welper 1922    GER   3½    21    1767
207. Satter, Manfred              1852      SC Herxheim       GER   3½    20½   1593
208. Back, Andreas                1407      SC Einrich        GER   3½    19½   1811
209. Mortier, Georges             1381                        BEL   3½    18½   1690
210. Schirtz, Albert              1671      Echternach        GER   3½    18½   1652
211. Sakiotis, Evangel            1373      Bonnevoie         GRE   3½    18    1742
212. Bürger, Arsène               1522      Nordstad          LUX   3½    18    1737
213. Nierhaus, Tim                1471      SW Oberhausen     GER   3½    18    1725
214. Libbrecht, Koen              1640      SC Noorderwijk    BEL   3½    18    1686
215. Jordan, Günter               1771      SV Betzdorf-Kir   GER   3½    17½   1629
216. Van der Fluit, Fr            1551      Oosten-Toren Am   NED   3½    17    1728
217. Gnad, Gunnar                 1795      Bonnevoie         LUX   3½    17    1461
218. Stratmann, Lars              1406      SW Oberhausen     GER   3½    16½   1778
219. Reypens, Jan-Drie            1482      Rokade Westerlo   BEL   3½    16    1778
220. Rudolph, Dieter              1757      SV Merseburg e.   GER   3½    16    1597
221. Folkertsma, Peter            1584      Oppositie Heilo   NED   3½    15½   1658
222. Proot, Jean-claud            1300      Bauer Bollendor   LUX   3½    15    1657
223. Vervloet, Staf               1614      SC Noorderwijk    BEL   3½    14½   1427
224. Bonhomme, Geert              1326      Philidor Genk     BEL   3½    14    1634
225. Tatarowikc, Diete            1485      SC Herxheim       GER   3½    14    1542
226. Bauer, Renate                999    w  SW Oberhausen     GER   3½    13½   1507
227. Niedenthal, Rober            1885      1920 Hofheim      GER   3     21    1763
228. Lauwaet, Stéphane            1832      Herve             BEL   3     20    1583
229. Sylvie, Royer                1528   w  Junglinster       LUX   3     18    1671
230. Engel , Ewald                1711      Echternach        GER   3     17    1835
231. Schomer, Vic                 1335      Echternach        LUX   3     17    1730
232. Karpez, Dani                 1452      Houthalen-Oost    BEL   3     16½   1694
233. Lobbenmeier, Stef            1000      SW Oberhausen     GER   3     15    1605
234. Donini, Carlo                1392      Bettembourg       LUX   3     14    1560
235. Drijbooms, Loran             1432      SC Noorderwijk    BEL   3     14    1540
236. Weber, Alexander             999    *  VfR-SC Koblenz    GER   3     14    1539
237. Sennema, H.g.                1529      Barneveldse Dam   NED   3     14    1495
238. Michiels, Jozef              1464      SC Noorderwijk    BEL   3     14    1449
239. Fokken, Willem               1356      Schaakgroep Koe   NED   3     13    1598
240. Marchal, Georges             1414      666               BEL   3     13    1565
241. Hoffmann, Nick               1429      Echternach        LUX   3     13    1427
242. Conte, Roberto               1340      Philidor Genk     BEL   3     12    1490
243. Sakiotis, Elisabe            1401   w  Bonnevoie         GRE   3     12    1447
244. Brodam, Marc                 1066      SG Mörsdorf (SJ   GER   3     11    1513
245. Scheffler, Jürgen            1146      SG Trier          GER   3     11    1461
246. Dans, Guy                    1395      666               BEL   3     11    1424
247. Renn, Kevin                  1200      Differdange       LUX   3     10    1358
248. Schraps, Ulrich              999                         GER   3      9    1399
249. Schwarz, Christia            1092      SW Oberhausen     GER   3      7    1443
250. Fuselbach, Nico              1126      Turm Lahnstein    GER   3      6    1392
251. Ma, Laurent                  999       Echternach        LUX   3      6    1345
252. Erkic, Marko                 1620      Schwaikheim e.V   GER   2½    18½   1801
253. Bariani, Sébastie            1792      Schifflange       FRA   2½    15½   1723
254. Därmann, Ulrich              1582   *  SV Welper 1922    GER   2½    15    1601
255. Cerf, Henri                  1550      Echternach        LUX   2½    12    1675
256. Helsen, Roger                1413      Rokade Westerlo   BEL   2½    11½   1612
257. Verhoeven, Herman            1325      SC Noorderwijk    BEL   2½    10½   1476
258. Immele, Hervé                1620      Merxheim Echecs   FRA   2     15    1633
259. Linz, Stefan                 1592      Perlé             LUX   2     13    1594
259. Sennema, Emiel               999                         NED   2     13    1594
261. Christidis, Chris            1453      Junglinster             2     12    1460
262. Weber, Benedikt              1090   *  VfR-SC Koblenz    GER   2     11    1621
263. Labriaire, Millo             1368      Helmond SC        NED   2     11    1461
264. Schirbel, Felix              1000      SF Hachenburg (   GER   2      9    1482
265. Wöll, Jonas                  1000      SC Einrich (SJR   GER   2      9    1470
266. Wildner, Maximili            1000      SW Oberhausen     GER   2      9    1443
267. Bousson, Tom                 1200      Steinfort         LUX   2      7    1484
268. Bauer, Sebastian             1000      SW Oberhausen     GER   2      7    1420
269. Ruysschaert, Anna            1200   w  Bonnevoie         BEL   2      7    1408
270. Kloet, Rik                   1300      SC Hoogland       NED   2      7    1318
271. Dekoker, Patricia            1346   w  Herve             BEL   2      5    1354
272. Lanfermann, Alexa            1000      SW Oberhausen     GER   2      3    1382
273. Kemp, Jim                    999    *  Echternach        LUX   1      6    1502
274. Fischer, Valentin                   *  Echternach        LUX   1      6    1470
275. Lauff, Alex                  1200      Echternach        LUX   1      6    1418
276. Renn, Max                    1200      Differdange       LUX   1      5    1279
277. Ruysschaert, Marg            1200   w  Bonnevoie         BEL   1      5    1266
278. Fischer, Eugen                      *  Echternach        LUX   1      4    1427
279. Stakiotis, Evange            1200   *                    LUX   0      0    1877
280. Schreiner, Bob               1200   *  Dudelange         LUX   0      0    1689
281. Monnaville, Guy              2145   *  Perle             BEL   0      0    1670
282. Freilinger, Jean-            1774   *  La Tour Limpert   LUX   0      0    1619

Klasseringen "Koedijkers"
Verslag door Ronald Kamps
Totaalstand