Website

Alkmaars Schaakkampioenschap 2013, 15 mrt t/m 26 april

een klein slot verhaaltje van Ronald Kamps, geschreven na de slotavond::
.   Rob Broertjes de belichaming van schaken bij de plezierigste schaakvereninging in Alkmaar, een fraaie overwinning op Alfred van Zwienen, paard voor, Rob glunderend van oor tot oor 5 punten, Rob is de zo veelste Koedijkse B groeper.
André Buter die geen Siciliaans kent! niet altijd c3 daar in speelt, maar gewoon wel degelijke harde zetten, geen remises voor Wim Driessen wel een harde 0, André 3,5 punt.
Jan Hettema als altijd b3, maar de Koedijkse C groep heeft nu zijn prioriteit! Justin met lange achternaam, te handig, in een voor Jan onfortuinlijk ASK, hij wou ook geen dinebon.
Paul Roomer te actief met de dieren Ambulance, vlieg in het oog binnen 4 zetten opgegeven, als altijd haantje de voorste, (snelste klaar) met 3 punten verder onder zijn vorig jaar kampioensvorm.
Hans de Jong dit toernooi de beste Koedijker?! Fraai eindspel met zwart witveldige loper, h pion en koning en toren
Jan Meringa moest zich bij een mooie 0 neerleggen, Hans 3,5 punt. jan Meringa meerdere partijen onfortuinlijk, in de Koedijkse competitie zo als het hoort! jan slaat ongetwijfeld volgend jaar weer ergens toe! 3 of 2,5 punt??
Jan van Dam fantastische partij tegen David de Visser, heel even liet jan de geordende teugels vieren, David sloeg genadeloos toe! jan komt er wel weer aan 3 punten voor Jan!
Jan Barteling de revelatie van TATA toen klopte alles! Jan moet niet dicht bij huis spelen, natuurlijk wel in Koedijk, te veel mee gaand in het sterke technische spelletje van Peter van Diepen! Maar als het in een toernooi niet lukt val je van het voetstuk waar je op hoort! jan de zomertoernooien komen er aan.
Ik zelf tegen Jawdat, voormalig KOEDIJKER, in 2006 had ik Jawdat zijn telefoon nodig gehad om van hem te winnen! (volgens mij was het toen ook rechtmatig, op het bord), mijn opening voorbereiding op 1 e4 verstoren met 1 .Pf3 maar okee Pf6 2.c4 – g6 3.d4 –Lg7 4.Pc3 – d5 (ik wou nu geen e4 meer!) 5.cd5x- Pd5x  6. (alsnog) e4 – Pc3x  7.bc3x – c5 8 e5 – Pc6 9. Lb5?? – Da5 + 0-1, een lekkere vlotte avond! 3,5 punt! van te voren niet verwacht, de laatste 2 partijen liep het!
Allemaal de groeten bij Koedijk de partij van Hans en Jan verdient het clubblad, of die van den Buut, maar die maakt dat zelf maar uit, groetjes

Koedijkers in Groep B
Nr Naam Score M/V Rating TPR W-We WP SB 1 2 3 4 5 6 7
14 Andre Buter 3.5 M 1738 1782 +0.35 25.0 11.5 = ½ ½ ½ ½ 0 1
16 Hans de Jong 3.5 M 1743 1851 +0.75 23.5 13.25 1 = - ½ ½ 0 1
17 Ronald Kamps 3.5 M 1666 1674 +0.06 20.0 8.75 = 0 0 ½ ½ 1 1
21 Jan van Dam 3.0 M 1632 1721 +0.78 25.0 9.75 ½ ½ 1 0 ½ ½ 0
23 Paul Roomer 3.0 M 1746 1696 -0.51 24.5 9.25 ½ ½ 0 ½ 1 ½ 0
26 Jan Meringa 2.5 M 1655 1652 -0.09 23.5 6.5 ½ 0 ½ 0 1 ½ 0
29 Willem Punt 2.5 M 1698 1554 -1.12 18.0 4.5 0 0 0 ½ 0 1 +
32 Jan Barteling 2.0 M 1812 1528 -2.66 21.5 5.25 0 0 1 ½ ½ 0 0
                               
Koedijkers in Groep C
Nr Naam Score M/V Rating TPR W-We WP SB 1 2 3 4 5 6 7
2 Rob Broertjes 5.0 M 1472 1473 +0.05 25.5 13.5 ½ ½ 1 0 1 + 1
9 Jan Hettema 3.0 M 1466 1284 -1.62 23.5 7.5 1 0 0 1 1 0 0
Eindstand Groep A na 7 ronden
Nr  Naam                Score    M/V    Rating   TPR     W-We     WP      SB
1   Erik Schoehuijs      5.5      M      2202    2278   +0.71    25.0   18.75
2   Hebert Perez Garcia  5.5      M      2137    2273   +1.21    24.5    18.5
3   Danny de Ruiter      5.0      M      2267    2204   -0.36    26.0    17.0
4   Thomas Broek         4.5      M      2178    2162   -0.07    27.0    16.5
5   Gerard de Geus       4.0      M      2044    2108   +0.59    26.0   10.75
6   Jos Vlaming          3.5      M      2135    2095   -0.34    32.0   14.75
7   Dennis Keetman       3.5      M      1931    2101   +1.46    29.0   11.25
8   Shannon Vlaar        3.5      V      1953    1983   +0.17    20.5    6.75
9   Dirk van der Meiden  3.0      M      2045    1860   -1.48    22.5    6.25
10  Maaike Keetman       3.0      V      1882    2021   +0.92    19.0    9.0
11  Egbert van Oene      2.5      M      1838    1849   -0.01    27.0    6.25
12  Wim Nieland          2.5      M      1911    1770   -0.93    23.0    3.0
13  Ronald Groot         1.5      M      1927    1839   -0.50    22.0    6.5
14  Ger Lemmen           1.5      M      1816    1559   -1.37    19.5    1.75

Eindstand Groep B na 7 ronden
Nr  Naam                Score    M/V    Rating   TPR     W-We     WP      SB
1   Leendert Hartgers    6.0      M      1781    2042   +2.07    27.0    23.0
2   Richard Frans        5.5      M      1831    1983   +1.29    28.5   20.25
3   Rob Freer            5.0      M      1821    1883   +0.48    30.5   18.25
4   Ruud Niewenhuis      4.5      M      1814    1885   +0.72    27.5   16.75
5   Abel Romkes          4.5      M      1839    1865   +0.21    27.5    16.0
6   Ton Fasel            4.5      M      1851    1830   -0.11    27.5   15.25
7   Alex Albrecht        4.5      M      1834    1837   +0.06    27.0    13.5
8   Erik Romkes          4.5      M      1773    1846   +0.60    25.5    15.0
9   Gerrit Valk          4.0      M      1891    1820   -0.36    23.5    14.5
10  Henk Westerman       4.0      M      1836    1845   +0.08    23.0   13.25
11  Rob Spaans           4.0      M      1865    1792   -0.55    23.0   10.75
12  David de Visser      4.0      M      1850    1739   -0.95    20.5    11.5
13  Nico Mak             3.5      M      1823    1723   -0.90    25.0    12.0
14  Andre Buter          3.5      M      1738    1782   +0.35    25.0    11.5
15  Herman den Uil       3.5      M      1619    1786   +1.52    24.5    8.25
16  Hans de Jong         3.5      M      1743    1851   +0.75    23.5   13.25
17  Ronald Kamps         3.5      M      1666    1674   +0.06    20.0    8.75
18  Albert Dekker        3.0      M      1726    1749   +0.20    27.0    10.0
19  Jawdat Adib          3.0      M      1579    1666   +0.58    26.5    7.25
20  Karel Otto           3.0      M      1618    1740   +0.79    25.0   11.75
21  Jan van Dam          3.0      M      1632    1721   +0.78    25.0    9.75
22  Peter van Diepen     3.0      M      1621    1744   +1.05    25.0    9.0
23  Paul Roomer          3.0      M      1746    1696   -0.51    24.5    9.25
24  Robbin Neeft         3.0      M      1672    1683   +0.07    24.0    6.25
25  Frits Leenart        2.5      M      1716    1621   -0.93    23.5    8.25
26  Jan Meringa          2.5      M      1655    1652   -0.09    23.5    6.5
27  Wim Driessen         2.5      M      1708    1539   -1.31    23.0    6.0
28  Mats Bakker          2.5      M      1606    1575   -0.24    22.5    6.75
29  Willem Punt          2.5      M      1698    1554   -1.12    18.0    4.5
30  Rob Heijink          2.0      M      1688    1596   -0.90    26.0    8.25
31  Tijmen Grondhout     2.0      M      1872    1928   +0.22    25.0    13.0
32  Jan Barteling        2.0      M      1812    1528   -2.66    21.5    5.25
33  Albert van de Meide  1.5      M      1835    1606   -1.25    19.5    7.75

Eindstand Groep C na 7 ronden
Nr  Naam                Score    M/V    Rating   TPR     W-We     WP      SB
1   Sandra Keetman       6.0      V      1463    1695   +1.77    23.5    20.5
2   Rob Broertjes        5.0      M      1472    1473   +0.05    25.5    13.5
3   Henk Bilars          4.5      M      1400    1525   +1.01    24.5   14.75
4   Alfred van Zwienen   4.0      M      1300    1384   +0.69    28.0   13.75
5   Richard van Diepen   4.0      M      1411    1416   +0.08    25.5   12.25
6   Wouter Hoedjes       3.5      M      1400    1355   -0.30    28.0   12.25
7   Justin van Ingen Sc  3.5      M      1468    1308   -1.28    21.5    8.25
8   Ramon Haverlag       3.5      M      1092    1332   +1.74    20.0    8.75
9   Jan Hettema          3.0      M      1466    1284   -1.62    23.5    7.5
10  Willem Spaan         2.5      M      1393    1258   -1.01    26.5    9.5
11  Ad van der Steur     2.0      M      1257    1224   -0.31    25.5    7.75
12  Jose van der Donk    2.0      V      1200    1088   -0.82    22.0    3.25